وبگاه موسسه جهاد نصر
اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مطالبه مردم خوزستان است

احمد مطیعی امروز ۱۵ بهمن ماه در نشست خبری که در ناحیه عمرانی جفیر یک و دو در خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدا استان به دنبال اجرایی شدن کل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری بود و در این زمینه اجرایی شدن فاز دوم این طرح مطالبه همه مردم خوزستان است.
وی افزود: در حال حاضر موسسه جهاد نصر در خوزستان ۳۳۰ دستگاه ساخت داخل در اختیار دارد و کارگاه هایی که در حال ساخت این دستگاه ها هستند، در صورت اجرایی نشدن فاز دوم با مشکلات بسیار جدی مواجه خواهند شد.
قائم مقام معاون اجرایی موسسه جهاد نصر تصریح کرد: بیش از ۸ هزار نفر نیروی کارگری و متخصص در فاز اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری مشغول به کار بوده اند و اگر فاز دوم طرح اجرایی نشود، همه این نیروها بیکار خواهند شد.
مطیعی ادامه داد: همچنین یکی از اساسی ترین موضوعات در بحث اجرای فاز دوم طرح آن است که عدم اجرای این طرح باعث می شود تا مجددا بحث های انتقال آب از استان خوزستان به فلات مرکزی مطرح شود.
وی ادامه داد: اجرایی شدن فاز دوم طرح یک مطالبه مردمی است و همه باید در تلاش باشند و موضوع را پیگیری کنند تا بحث تامین اعتبارات مورد نیاز اجرای فاز دوم آن انجام گیرد و شاهد اجرایی شدن این طرح در استان خوزستان باشیم.
قائم مقام معاون اجرایی موسسه جهاد نصر عنوان کرد: باید از استعداد استان در بحث اراضی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری برای باروری اقتصاد خوزستان بهره بگیریم. در این راستا باید معضلات حل شوند اما نباید از این استعدادها نیز غافل شد و آن ها را رها کرد.
امروز جمعی از اصحاب رسانه خوزستان با حضور در ناحیه عمرانی جفیر یک و دو در خرمشهر از عملیات اجرایی شبکه فرعی آبیاری، زهکشی زیر زمینی و تجهیز و نوسازی اراضی این منطقه توسط موسسه جهاد نصر بازدید کردند.

   دوشنبه 15 آوریل 2019